понеділок, 9 грудня 2024 р.

Державний природничий музей у Львові


 Сьогодні ліцеїсти 10-В і 11-Д мали унікальну можливість побачити колекції, які охоплюють різноманітні аспекти природного світу – від стародавніх викопних решток до сучасної флори і фауни. Наш музей зберігає понад 500 тисяч експонатів, серед яких – рідкісні зразки тварин, рослин, мінералів, а також палеонтологічні скарби.

У рамках нашої екскурсії ми не лише ознайомимося з багатством природи, а й обговоримо важливі екологічні проблеми сучасності та вплив людської діяльності на навколишнє середовище. Це чудова нагода не лише збагатити свої знання, але й усвідомити, наскільки важливо берегти нашу планету.

Основою експозиції є колекція графа Володимира Дідушицького, яку той збирав у подорожах й експедиціях. Ці фонди декілька разів перевозили, а врешті, вони потрапили до сучасного місця – колишнього палацу графа. Колекцію збагатили збірками інших знаних вчених і з 1870 року експозицією почали проводити екскурсії, з 1880-х вона працює регулярно. Збірку внесено до світових мистецьких каталогів, вона отримувала відзнаки на міжнародних виставках.

Головний корпус музею – це колишній палац графа В. Дідушицького. Той був активною і прогресивною людиною. Його дім – одна з перших у Львові будівель, де збудували ліфт. Граф замовив його на старості у Відні. Також він одним з перших скасував у своїх маєтках панщину. Палац побудований наприкінці XVIII ст. у стилі раннього класицизму. Дідушицький придбав його в другій половині ХІХ ст.

До найбільш цінних експонатів музею належать перша в Європі повна туша волохатого носорога і мамонт, знайдена у селі Старуня сучасної Івано-Франківської області. Цікавою є історія з зубром. Його, чи не єдиного, довго не мав у колекції граф. Проблема полягала в тому, що полювати на цю тварину між лише цісар. Дідушицький попросив того про послугу, а імператор захотів один з маєтків магната. Володимир Дідушицький погодився. 
                                                      





Немає коментарів:

Дописати коментар

Державний природничий музей у Львові

  Сьогодні ліцеїсти 10-В і 11-Д мали унікальну можливість побачити колекції, які охоплюють різноманітні аспекти природного світу – від старо...